پورتال سازمان آموزش وپرورش استثنائي کشور
کدمطلب: XRZInpCP      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۱:۲۶:۳۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۵۶
مصاحبه ي آقاي دكتر قدمي با خبرگزاري فارس

رفع ۴ مشکل حقوقی نیروی انسانی آموزش و پرورش استثنایی/ مشکل سنوات ارفاقی حل شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های 86 تا آخر 87 را حل کردیم و برای سنوات 88 تا 91 هم مجوز کمیسیون اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور به نقل از خبرگزاري فارس ،دكتر مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با بیان اینکه درباره مشکلات حقوقی نیروی انسانی این سازمان چهار مشکل داشتیم، اظهار داشت: عموماً پرسنل سازمان آموزش و پرورش استثنایی تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند اما 4، 5 هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که تأمین اجتماعی زیر بار سنوات ارفاقی آنها نمی‌رفت.

وی ادامه داد: این افراد به دیوان عدالت اداری شکایت کردند که برای هر نفر، رأی صادر شد تا تأمین اجتماعی سنوات را واریز کند و قرار است رأی کلی و جمعی صادر شود که این کار صورت گرفته است.

قدمی به مشکل دوم اشاره کرد و گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های 86 تا آخر 87 را حل کردیم و برای سنوات 88 تا 91 هم مجوز کمیسیون  اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص سنوات ارفاقی، گفت: هر سال خدمت، ضریب 1.2 می‌گیرد یعنی 5 سال خدمت، 6 سال حساب می‌شود؛ در حقیقت هر سال خدمت، 72 روز به سنوات اضافه می‌شود و بر این اساس بازنشستگی زودتر اتفاق می‌افتد.

وی اظهار داشت: مشکل سوم، تعدادی از پرسنل آموزش و پرورش استثنایی بودند که یک مدت تأمین اجتماعی بودند که تغییر صندوق داده و به صندوق بازنشستگی آمدند و کسورات به صندوق بازنشستگی آن زمان واریز نشده است.

قدمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این افراد زیر 1000 تا 1500 نفر بوده است، افزود: این افراد 4 سال تأمین اجتماعی بودند؛ این موضوع هم در حال حاضر پیگیری حقوقی می‌شود و ان‌شاءالله مسئله حل شود.

وی به مشکل چهارم اشاره کرد و ادامه داد: به برخی گفته شده است که وقتی بازنشسته می‌شوند، 4 میلیون تومان سهم دولت را به حساب بریزند تا حکم‌شان را بزنند که این به خاطر کمبود اعتبار بوده است؛ این مشکل را هم ما برطرف کردیم و پیگیری کردیم که دیگر انجام نشود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه